E-mail

szkolenia@altkom.pl

Infolinia

801 25 85 66

Warszawa

ul. Chłodna 51

Godziny otwarcia

9:00 - 17:00

Menu

Szkolenia PRINCE2

Prince2 to dobrze znana metodyka zarządzania projektami, która opiera się na produktach. Stosuje się ją do zarządzania różnorodnymi projektami- od małych, poprzez ogromne. Śmiało można powiedzieć, że Prince2 stanowi uniwersalny język, który jest używany do porozumiewania się między konkretnymi członkami zespołu projektowego. Znawcy oprogramowania często zaznaczają, że jest ono niczym instrukcja. Rzeczywiście, dzięki niemu otrzymujemy podpowiedzi dotyczące tego, o co zadbać na każdym etapie, czy też czego szczególnie należy dopilnować.

Szkolenia Prince 2 dają konkretną wiedzę odnośnie podstawowych reguł metodyki. Dodatkowo zyskuje się na nich informacje dotyczące sposobów zarządzania ryzykiem, prowadzenia nadzoru oraz kwestiami jakościowymi. Uczestnicy szkolenia pozyskują wiedzę, którą będą mogli wykorzystywać z powodzeniem w swojej codziennej pracy. Oprócz omówienia wszystkich elementów metodyki i środowiska oprogramowania, istotnym aspektem jest również przekazanie informacji służących zdaniu egzaminu. Szkolenia Prince2 przydarzą się wszystkim pracownikom odpowiedzialnym za zarządzanie projektami, ale również uczestnikom zespołów realizujących projekty.

Szkolenia Prince2 są obecnie na rynku dosyć rozpowszechnione. Warto jednak wybrać firmę, posiadającą odpowiednie zaplecze, doświadczenie i współpracującą z cenionymi trenerami. Równie istotna może być akredytacja i wyróżnienia konkretnego ośrodka szkoleniowego. Udział w szkoleniu, które jest prowadzone przez doświadczonych praktyków stanowi gwarancję otrzymania rzetelnej wiedzy, którą bezproblemowo wcielimy w praktykę. Kursy dają również możliwość wymiany doświadczeń z innymi współuczestnikami oraz z prowadzącymi. Dzięki temu dochodzi do konfrontacji i poszerzania horyzontów. Możemy się dowiedzieć, jak w praktyce wyglądają zalecenia danej metodyki. W przypadku uczestnictwa w szkoleniach akredytowanych, otrzymujemy również opcję podejścia do znanego egzaminy Foundation i Practitioner. Uzyskany podczas egzaminu wynik pozytywny może otworzyć przed nami nowe możliwości.

Zarządzanie Projektami – To szeroka dziedzina szkoleniowa, której celem jest osiąganie celów założonych w projektach.

Możemy wyróżnić różne podejścia do aspektu zarządzania, jednak u podstaw każdego jest osiąganie celów przy jednoczesnej neutralizacji istniejących ograniczeń oraz minimalizacji ryzyka. Szkolenia z zarządzania projektami poruszają także kwestię budowania motywacji oraz wzajemnej komunikacji w zespole.

Szkolenia rekomendowane przez Altkom Akademie przygotowują do optymalnego zarządzania projektami zgodnie z wiodącymi metodykami: PRINCE2® i PMI®. Dotyczą technik i narzędzi, które wspierają realizację projektu. Tego typu szkolenia doskonalą również umiejętności interpersonalne oraz poszerzają kompetencje menedżerskie.